Microchip Technology PIC16CE624T-20E/SS
PIC16CE624T-20E/SS
Part No.:
PIC16CE624T-20E/SS
Package:
20-SSOP (0.209", 5.30mm Width)
Datasheet:
ShinYuaPIC16CE624T-20E/SS.pdf
Description:
IC MCU 8BIT 1.75KB OTP 20SSOP
  • Related Categories
Package/Case:
20-SSOP (0.209", 5.30mm Width)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
CoreProcessor:
20MHz
CoreSize:
96 x 8
Connectivity:
128 x 8
NumberofI/O:
Brown-out Detect/Reset, POR, WDT
ProgramMemorySize:
ProgramMemoryType:
Surface Mount
EEPROMSize:
13
OscillatorType:
1.75KB (1K x 14)
MountingType:
-40°C ~ 125°C (TA)