Microchip Technology PIC16F84AT-04/SS
PIC16F84AT-04/SS
Part No.:
PIC16F84AT-04/SS
Package:
20-SSOP (0.209", 5.30mm Width)
Datasheet:
ShinYuaPIC16F84AT-04/SS.pdf
Description:
IC MCU 8BIT 1.75KB FLASH 20SSOP
  • Related Categories
Package/Case:
20-SSOP (0.209", 5.30mm Width)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Series:
PIC® 16F
CoreProcessor:
4MHz
CoreSize:
68 x 8
Connectivity:
64 x 8
Peripherals:
Obsolete
NumberofI/O:
POR, WDT
EEPROMSize:
13
OscillatorType:
1.75KB (1K x 14)
MountingType:
0°C ~ 70°C (TA)