Microchip Technology PIC16LF873T-04I/SO
PIC16LF873T-04I/SO
Part No.:
PIC16LF873T-04I/SO
Package:
28-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Datasheet:
ShinYuaPIC16LF873T-04I/SO.pdf
Description:
IC MCU 8BIT 7KB FLASH 28SOIC
  • Related Categories
Package/Case:
28-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Series:
PIC® 16F
CoreProcessor:
4MHz
CoreSize:
192 x 8
Connectivity:
128 x 8
Peripherals:
Active
NumberofI/O:
Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT
ProgramMemorySize:
I²C, SPI, UART/USART
EEPROMSize:
22
Voltage-Supply(Vcc/Vdd):
A/D 5x10b
OscillatorType:
7KB (4K x 14)
MountingType:
-40°C ~ 85°C (TA)