Microchip Technology PIC18F2480T-I/SO
PIC18F2480T-I/SO
Part No.:
PIC18F2480T-I/SO
Package:
28-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Datasheet:
ShinYuaPIC18F2480T-I/SO.pdf
Description:
IC MCU 8BIT 16KB FLASH 28SOIC
  • Related Categories
Package/Case:
28-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Series:
PIC® 18F
CoreProcessor:
40MHz
CoreSize:
768 x 8
NumberofI/O:
Brown-out Detect/Reset, HLVD, POR, PWM, WDT
ProgramMemorySize:
CANbus, I²C, SPI, UART/USART
ProgramMemoryType:
Surface Mount
EEPROMSize:
25
Voltage-Supply(Vcc/Vdd):
A/D 8x10b
DataConverters:
Internal
OscillatorType:
16KB (8K x 16)
MountingType:
-40°C ~ 85°C (TA)