Microchip Technology PIC18F4431-E/P
PIC18F4431-E/P
Part No.:
PIC18F4431-E/P
Package:
40-DIP (0.600", 15.24mm)
Datasheet:
ShinYuaPIC18F4431-E/P.pdf
Description:
IC MCU 8BIT 16KB FLASH 40DIP
  • Related Categories
Package/Case:
40-DIP (0.600", 15.24mm)
Packaging:
Tube
Series:
PIC® 18F
CoreProcessor:
40MHz
CoreSize:
768 x 8
NumberofI/O:
Brown-out Detect/Reset, LVD, Power Control PWM, QEI, POR, PWM, WDT
ProgramMemorySize:
I²C, SPI, UART/USART
ProgramMemoryType:
Through Hole
EEPROMSize:
36
Voltage-Supply(Vcc/Vdd):
A/D 9x10b
OscillatorType:
16KB (8K x 16)
MountingType:
-40°C ~ 125°C (TA)