Microchip Technology PIC18LF2680-I/SP
PIC18LF2680-I/SP
Part No.:
PIC18LF2680-I/SP
Package:
28-DIP (0.300", 7.62mm)
Datasheet:
ShinYuaPIC18LF2680-I/SP.pdf
Description:
IC MCU 8BIT 64KB FLASH 28SPDIP
  • Related Categories
Package/Case:
28-DIP (0.300", 7.62mm)
Packaging:
Tube
Series:
PIC® 18F
CoreProcessor:
40MHz
CoreSize:
3.25K x 8
Connectivity:
1K x 8
NumberofI/O:
Brown-out Detect/Reset, HLVD, POR, PWM, WDT
ProgramMemorySize:
CANbus, I²C, SPI, UART/USART
ProgramMemoryType:
Through Hole
EEPROMSize:
25
Voltage-Supply(Vcc/Vdd):
A/D 8x10b
DataConverters:
Internal
OscillatorType:
64KB (32K x 16)
MountingType:
-40°C ~ 85°C (TA)