Microchip Technology PIC18LF4320-I/P
PIC18LF4320-I/P
Part No.:
PIC18LF4320-I/P
Package:
40-DIP (0.600", 15.24mm)
Datasheet:
ShinYuaPIC18LF4320-I/P.pdf
Description:
IC MCU 8BIT 8KB FLASH 40DIP
  • Related Categories
Package/Case:
40-DIP (0.600", 15.24mm)
Packaging:
Tube
Series:
PIC® 18F
CoreProcessor:
40MHz
CoreSize:
512 x 8
NumberofI/O:
Brown-out Detect/Reset, LVD, POR, PWM, WDT
ProgramMemorySize:
I²C, SPI, UART/USART
ProgramMemoryType:
Through Hole
EEPROMSize:
36
Voltage-Supply(Vcc/Vdd):
A/D 13x10b
DataConverters:
Internal
OscillatorType:
8KB (4K x 16)
MountingType:
-40°C ~ 85°C (TA)