Panasonic Industrial Automation Sales PMH-30H-DC24V
PMH-30H-DC24V
Part No.:
PMH-30H-DC24V
Manufacturer:
Panasonic Industrial Automation Sales
Category:
Time Delay Relays
Package:
Datasheet:
ShinYuaPMH-30H-DC24V.pdf
Description:
RELAY TIME DELAY 30HR 7A 250V
Packaging:
Bulk
Series:
PMH
ProductStatus:
Active
MountingType:
Socketable
RelayType:
Mechanical Relay
Function:
On-Delay
Circuit:
DPDT (2 Form C)
DelayTime:
0.15 Min ~ 30 Hrs
ContactRating@Voltage:
7A @ 250VAC
Voltage-Supply:
24VDC
TerminationStyle:
Plug In, 8 Pin (Octal)
TimingAdjustmentMethod:
Hand Dial
Category:
Time Delay Relays
Datasheet:
ShinYuaPMH-30H-DC24V.pdf
1. How to order PMH-30H-DC24V on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the PMH-30H-DC24V price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of PMH-30H-DC24V?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of PMH-30H-DC24V.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image PMH-30M-AC240V PMH-30H-AC240V PMH-30M-DC12V PMH-30H-DC12V PMH-30H-DC24V
Part Number PMH-30M-AC240V PMH-30H-AC240V PMH-30M-DC12V PMH-30H-DC12V PMH-30H-DC24V
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Series PMH PMH PMH PMH PMH
ProductStatus Active Active Active Active Active
MountingType Socketable Socketable Socketable Socketable Socketable
RelayType Mechanical Relay Mechanical Relay Mechanical Relay Mechanical Relay Mechanical Relay
Function On-Delay On-Delay On-Delay On-Delay On-Delay
Circuit DPDT (2 Form C) DPDT (2 Form C) DPDT (2 Form C) DPDT (2 Form C) DPDT (2 Form C)
DelayTime 0.15 Min ~ 30 Hrs 0.15 Min ~ 30 Hrs 0.15 Min ~ 30 Hrs 0.15 Min ~ 30 Hrs 0.15 Min ~ 30 Hrs
ContactRating@Voltage 7A @ 250VAC 7A @ 250VAC 7A @ 250VAC 7A @ 250VAC 7A @ 250VAC
Voltage-Supply 24VDC 24VDC 24VDC 24VDC 24VDC
TerminationStyle Plug In, 8 Pin (Octal) Plug In, 8 Pin (Octal) Plug In, 8 Pin (Octal) Plug In, 8 Pin (Octal) Plug In, 8 Pin (Octal)