Panasonic Industrial Automation Sales PMH-30M-AC240V
PMH-30M-AC240V
Part No.:
PMH-30M-AC240V
Datasheet:
ShinYuaPMH-30M-AC240V.pdf
Description:
RELAY TIME DELAY 30MIN 7A 250V
ProductStatus:
Active
DelayTime:
0.15 Sec ~ 30 Min
ContactRating@Voltage:
7A @ 250VAC
Voltage-Supply:
240VAC
TerminationStyle:
Plug In, 8 Pin (Octal)
TimingAdjustmentMethod:
Hand Dial
Datasheet:
ShinYuaPMH-30M-AC240V.pdf
1. How to order PMH-30M-AC240V on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the PMH-30M-AC240V price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of PMH-30M-AC240V?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image PMH-30M-AC240V PMH-30H-AC240V PMH-30M-DC12V PMH-30H-DC12V PMH-30H-DC24V
Part Number PMH-30M-AC240V PMH-30H-AC240V PMH-30M-DC12V PMH-30H-DC12V PMH-30H-DC24V
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Series PMH PMH PMH PMH PMH
ProductStatus Active Active Active Active Active
MountingType Socketable Socketable Socketable Socketable Socketable
RelayType Mechanical Relay Mechanical Relay Mechanical Relay Mechanical Relay Mechanical Relay
Function On-Delay On-Delay On-Delay On-Delay On-Delay
Circuit DPDT (2 Form C) DPDT (2 Form C) DPDT (2 Form C) DPDT (2 Form C) DPDT (2 Form C)
DelayTime 0.15 Sec ~ 30 Min 0.15 Sec ~ 30 Min 0.15 Sec ~ 30 Min 0.15 Sec ~ 30 Min 0.15 Sec ~ 30 Min
ContactRating@Voltage 7A @ 250VAC 7A @ 250VAC 7A @ 250VAC 7A @ 250VAC 7A @ 250VAC
Voltage-Supply 240VAC 240VAC 240VAC 240VAC 240VAC
TerminationStyle Plug In, 8 Pin (Octal) Plug In, 8 Pin (Octal) Plug In, 8 Pin (Octal) Plug In, 8 Pin (Octal) Plug In, 8 Pin (Octal)