Panasonic Industrial Automation Sales PMH-30M-AC120V
PMH-30M-AC120V
Part No.:
PMH-30M-AC120V
Datasheet:
ShinYuaPMH-30M-AC120V.pdf
Description:
RELAY TIME DELAY 30MIN 7A 250V
ProductStatus:
Obsolete
DelayTime:
0.15 Sec ~ 30 Min
ContactRating@Voltage:
7A @ 250VAC
Voltage-Supply:
100 ~ 120VAC
TerminationStyle:
Plug In, 8 Pin (Octal)