Samsung Electro-Mechanics RF062PJ180CS
RF062PJ180CS
Part No.:
RF062PJ180CS
Datasheet:
ShinYuaRF062PJ180CS.pdf
Description:
RES ARRAY 2 RES 18 OHM 0302
Resistance(Ohms):
18
Tolerance:
±5%
PowerPerElement:
31mW
TemperatureCoefficient:
±250ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.031 L x 0.024 W (0.80mm x 0.60mm)
Datasheet:
ShinYuaRF062PJ180CS.pdf
1. How to order RF062PJ180CS on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the RF062PJ180CS price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RF062PJ180CS?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of RF062PJ180CS.
Image RF062PJ390CS RF064PJ390CS RF062PJ150CS RF062PJ180CS RF062PJ220CS
Part Number RF062PJ390CS RF064PJ390CS RF062PJ150CS RF062PJ180CS RF062PJ220CS
Resistance(Ohms) 18 18 18 18 18
Tolerance ±5% ±5% ±5% ±5% ±5%
NumberofPins 4 4 4 4 4
PowerPerElement 31mW 31mW 31mW 31mW 31mW
TemperatureCoefficient ±250ppm/°C ±250ppm/°C ±250ppm/°C ±250ppm/°C ±250ppm/°C
OperatingTemperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
Applications - - - - -
MountingType Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount
Size/Dimension 0.031 L x 0.024 W (0.80mm x 0.60mm) 0.031 L x 0.024 W (0.80mm x 0.60mm) 0.031 L x 0.024 W (0.80mm x 0.60mm) 0.031 L x 0.024 W (0.80mm x 0.60mm) 0.031 L x 0.024 W (0.80mm x 0.60mm)