Samsung Electro-Mechanics RF064PJ390CS
RF064PJ390CS
Part No.:
RF064PJ390CS
Manufacturer:
Samsung Electro-Mechanics
Category:
Resistor Networks, Arrays
Package:
0502 (1406 Metric), Long Side Terminals
Datasheet:
ShinYuaRF064PJ390CS.pdf
Description:
RES ARRAY 4 RES 39 OHM 0502
  • Related Categories
Package/Case:
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Series:
RF
ProductStatus:
Active
CircuitType:
Isolated
Resistance(Ohms):
39
Tolerance:
±5%
NumberofResistors:
4
ResistorMatchingRatio:
Resistor-Ratio-Drift:
NumberofPins:
8
PowerPerElement:
31mW
TemperatureCoefficient:
±250ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Applications:
MountingType:
Surface Mount
Size/Dimension:
0.055 L x 0.024 W (1.40mm x 0.60mm)
Category:
Resistor Networks, Arrays
Datasheet:
ShinYuaRF064PJ390CS.pdf
1. How to order RF064PJ390CS on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the RF064PJ390CS price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RF064PJ390CS?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of RF064PJ390CS.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image RF062PJ390CS RF064PJ390CS RF062PJ150CS RF062PJ180CS RF062PJ220CS
Part Number RF062PJ390CS RF064PJ390CS RF062PJ150CS RF062PJ180CS RF062PJ220CS
Series RF RF RF RF RF
ProductStatus Active Active Active Active Active
CircuitType Isolated Isolated Isolated Isolated Isolated
Resistance(Ohms) 39 39 39 39 39
Tolerance ±5% ±5% ±5% ±5% ±5%
NumberofResistors 4 4 4 4 4
Resistor-Ratio-Drift - - - - -
NumberofPins 8 8 8 8 8
PowerPerElement 31mW 31mW 31mW 31mW 31mW
TemperatureCoefficient ±250ppm/°C ±250ppm/°C ±250ppm/°C ±250ppm/°C ±250ppm/°C
OperatingTemperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
Applications - - - - -
MountingType Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount
Size/Dimension 0.055 L x 0.024 W (1.40mm x 0.60mm) 0.055 L x 0.024 W (1.40mm x 0.60mm) 0.055 L x 0.024 W (1.40mm x 0.60mm) 0.055 L x 0.024 W (1.40mm x 0.60mm) 0.055 L x 0.024 W (1.40mm x 0.60mm)