KOA Speer Electronics, Inc. RK73G2ATTD1004F
RK73G2ATTD1004F
Part No.:
RK73G2ATTD1004F
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
ShinYuaRK73G2ATTD1004F.pdf
Description:
THICKFILM RESISTOR 0805
  • Related Categories
Package/Case:
0805 (2012 Metric)
Resistance:
1 MOhms
Tolerance:
±1%
Power(Watts):
0.125W, 1/8W
Features:
Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
TemperatureCoefficient:
±50ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 155°C
Size/Dimension:
0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm)
Height-Seated(Max):
0.024 (0.60mm)
Datasheet:
ShinYuaRK73G2ATTD1004F.pdf
1. How to order RK73G2ATTD1004F on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the RK73G2ATTD1004F price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RK73G2ATTD1004F?
Image RK73G1ETTP1001F RK73G1JTTD1002F RK73G1ETTP1003D RK73G2ATTD1004F RK73G2BTTD1000F
Part Number RK73G1ETTP1001F RK73G1JTTD1002F RK73G1ETTP1003D RK73G2ATTD1004F RK73G2BTTD1000F
Series RK73G RK73G RK73G RK73G RK73G
ProductStatus Active Active Active Active Active
Resistance 1 MOhms 1 MOhms 1 MOhms 1 MOhms 1 MOhms
Tolerance ±1% ±1% ±1% ±1% ±1%
Power(Watts) 0.125W, 1/8W 0.125W, 1/8W 0.125W, 1/8W 0.125W, 1/8W 0.125W, 1/8W
Composition Thick Film Thick Film Thick Film Thick Film Thick Film
TemperatureCoefficient ±50ppm/°C ±50ppm/°C ±50ppm/°C ±50ppm/°C ±50ppm/°C
OperatingTemperature -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C
Ratings AEC-Q200 AEC-Q200 AEC-Q200 AEC-Q200 AEC-Q200
Size/Dimension 0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm) 0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm) 0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm) 0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm) 0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm)
Height-Seated(Max) 0.024 (0.60mm) 0.024 (0.60mm) 0.024 (0.60mm) 0.024 (0.60mm) 0.024 (0.60mm)