Stackpole Electronics Inc RSF2FTR200
RSF2FTR200
Part No.:
RSF2FTR200
Datasheet:
ShinYuaRSF2FTR200.pdf
Description:
RES 0.2 OHM 1% 2W AXIAL
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Resistance:
200 mOhms
Tolerance:
±1%
Power(Watts):
2W
TemperatureCoefficient:
±200ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 235°C
Size/Dimension:
Height-Seated(Max):
0.217 Dia x 0.591 L (5.50mm x 15.00mm)