Stackpole Electronics Inc RSF3JB22K0
RSF3JB22K0
Part No.:
RSF3JB22K0
Datasheet:
ShinYuaRSF3JB22K0.pdf
Description:
RES 22K OHM 5% 3W AXIAL
Packaging:
Bulk
Resistance:
22 kOhms
Tolerance:
±5%
Power(Watts):
3W
TemperatureCoefficient:
±200ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 235°C
Size/Dimension:
Height-Seated(Max):
0.236 Dia x 0.689 L (6.00mm x 17.50mm)