Delta Electronics S24DE12001PDFA
S24DE12001PDFA
Part No.:
S24DE12001PDFA
Manufacturer:
Delta Electronics
Category:
DC DC Converters
Package:
6-DIP Module
Datasheet:
ShinYuaS24DE12001PDFA.pdf
Description:
DC DC CONVERTER +/-12V 30W
  • Related Categories
Package/Case:
6-DIP Module
Packaging:
Tube
Series:
S24DE (30W)
ProductStatus:
Active
Type:
Isolated Module
NumberofOutputs:
2
Voltage-Input(Min):
9V
Voltage-Input(Max):
36V
Voltage-Output1:
12V
Voltage-Output2:
-12V
Voltage-Output3:
Voltage-Output4:
Current-Output(Max):
1.25A, 1.25A
Power(Watts):
30 W
Voltage-Isolation:
1.6 kV
Applications:
ITE (Commercial)
Features:
Remote On/Off, UVLO
OperatingTemperature:
-40°C ~ 85°C
Efficiency:
88%
MountingType:
Through Hole
Size/Dimension:
1.00 L x 1.00 W x 0.40 H (25.4mm x 25.4mm x 10.2mm)
ControlFeatures:
ApprovalAgency:
Category:
DC DC Converters
Datasheet:
ShinYuaS24DE12001PDFA.pdf
1. How to order S24DE12001PDFA on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the S24DE12001PDFA price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of S24DE12001PDFA?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image S24DE15001NDFA S24DE15001PDFA S24DE12001NDFA S24DE12001PDFA
Part Number S24DE15001NDFA S24DE15001PDFA S24DE12001NDFA S24DE12001PDFA
Manufacturer Delta Electronics Delta Electronics Delta Electronics Delta Electronics
Package/Case 6-DIP Module 6-DIP Module 6-DIP Module 6-DIP Module
Packaging Tube Tube Tube Tube
Series S24DE (30W) S24DE (30W) S24DE (30W) S24DE (30W)
ProductStatus Active Active Active Active
Type Isolated Module Isolated Module Isolated Module Isolated Module
NumberofOutputs 2 2 2 2
Voltage-Input(Min) 9V 9V 9V 9V
Voltage-Input(Max) 36V 36V 36V 36V
Voltage-Output1 12V 12V 12V 12V
Voltage-Output2 -12V -12V -12V -12V
Voltage-Output3 - - - -
Voltage-Output4 - - - -
Current-Output(Max) 1.25A, 1.25A 1.25A, 1.25A 1.25A, 1.25A 1.25A, 1.25A
Power(Watts) 30 W 30 W 30 W 30 W
Voltage-Isolation 1.6 kV 1.6 kV 1.6 kV 1.6 kV
Applications ITE (Commercial) ITE (Commercial) ITE (Commercial) ITE (Commercial)
Features Remote On/Off, UVLO Remote On/Off, UVLO Remote On/Off, UVLO Remote On/Off, UVLO
OperatingTemperature -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C
Efficiency 88% 88% 88% 88%
MountingType Through Hole Through Hole Through Hole Through Hole
Size/Dimension 1.00 L x 1.00 W x 0.40 H (25.4mm x 25.4mm x 10.2mm) 1.00 L x 1.00 W x 0.40 H (25.4mm x 25.4mm x 10.2mm) 1.00 L x 1.00 W x 0.40 H (25.4mm x 25.4mm x 10.2mm) 1.00 L x 1.00 W x 0.40 H (25.4mm x 25.4mm x 10.2mm)