Delta Electronics S24DE15001NDFA
S24DE15001NDFA
Part No.:
S24DE15001NDFA
Datasheet:
ShinYuaS24DE15001NDFA.pdf
Description:
DC DC CONVERTER +/-15V 30W
Series:
S24DE (30W)
Voltage-Input(Min):
9V
Voltage-Input(Max):
36V
Voltage-Output1:
15V
Voltage-Output2:
-15V
Current-Output(Max):
1A, 1A
Power(Watts):
30 W
Voltage-Isolation:
1.6 kV
OperatingTemperature:
-40°C ~ 85°C
Efficiency:
88%
Size/Dimension:
1.00 L x 1.00 W x 0.40 H (25.4mm x 25.4mm x 10.2mm)
Datasheet:
ShinYuaS24DE15001NDFA.pdf
1. How to order S24DE15001NDFA on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the S24DE15001NDFA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of S24DE15001NDFA?
Image S24DE15001NDFA S24DE15001PDFA S24DE12001NDFA S24DE12001PDFA
Part Number S24DE15001NDFA S24DE15001PDFA S24DE12001NDFA S24DE12001PDFA
Manufacturer Delta Electronics Delta Electronics Delta Electronics Delta Electronics
Package/Case 6-DIP Module 6-DIP Module 6-DIP Module 6-DIP Module
Packaging Tube Tube Tube Tube
Series S24DE (30W) S24DE (30W) S24DE (30W) S24DE (30W)
ProductStatus Active Active Active Active
Type Isolated Module Isolated Module Isolated Module Isolated Module
NumberofOutputs 2 2 2 2
Voltage-Input(Min) 9V 9V 9V 9V
Voltage-Input(Max) 36V 36V 36V 36V
Voltage-Output1 15V 15V 15V 15V
Voltage-Output2 -15V -15V -15V -15V
Voltage-Output3 - - - -
Voltage-Output4 - - - -
Current-Output(Max) 1A, 1A 1A, 1A 1A, 1A 1A, 1A
Power(Watts) 30 W 30 W 30 W 30 W
Voltage-Isolation 1.6 kV 1.6 kV 1.6 kV 1.6 kV
Applications ITE (Commercial) ITE (Commercial) ITE (Commercial) ITE (Commercial)
Features Remote On/Off, UVLO Remote On/Off, UVLO Remote On/Off, UVLO Remote On/Off, UVLO
OperatingTemperature -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C
Efficiency 88% 88% 88% 88%
MountingType Through Hole Through Hole Through Hole Through Hole
Size/Dimension 1.00 L x 1.00 W x 0.40 H (25.4mm x 25.4mm x 10.2mm) 1.00 L x 1.00 W x 0.40 H (25.4mm x 25.4mm x 10.2mm) 1.00 L x 1.00 W x 0.40 H (25.4mm x 25.4mm x 10.2mm) 1.00 L x 1.00 W x 0.40 H (25.4mm x 25.4mm x 10.2mm)