Omron Automation and Safety S8FS-G30015C
S8FS-G30015C
Part No.:
S8FS-G30015C
Manufacturer:
Omron Automation and Safety
Category:
AC DC Converters
Package:
Datasheet:
ShinYuaS8FS-G30015C.pdf
Description:
AC/DC CONVERTER 15V 300W
Packaging:
Box
Series:
S8FS-G (300W)
ProductStatus:
Active
Type:
Enclosed
NumberofOutputs:
1
Voltage-Input:
85 ~ 264 VAC, 120 ~ 370 VDC
Voltage-Output1:
15V
Voltage-Output2:
Voltage-Output3:
Voltage-Output4:
Voltage-Output5:
Voltage-Output6:
Current-Output1:
20 A
Current-Output2:
Current-Output3:
Current-Output4:
Current-Output5:
Current-Output6:
Power(Watts):
300W
Applications:
Industrial, ITE (Commercial)
Voltage-Isolation:
3 kV
Efficiency:
86%
OperatingTemperature:
-20°C ~ 70°C (With Derating)
Features:
Adjustable Output, Universal Input
Category:
AC DC Converters
Datasheet:
ShinYuaS8FS-G30015C.pdf
1. How to order S8FS-G30015C on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the S8FS-G30015C price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of S8FS-G30015C?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of S8FS-G30015C.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image S8FS-G30024C S8FS-G30048C S8FS-G30015C S8FS-G30012C
Part Number S8FS-G30024C S8FS-G30048C S8FS-G30015C S8FS-G30012C
Packaging Box Box Box Box
Series S8FS-G (300W) S8FS-G (300W) S8FS-G (300W) S8FS-G (300W)
ProductStatus Active Active Active Active
Type Enclosed Enclosed Enclosed Enclosed
NumberofOutputs 1 1 1 1
Voltage-Input 85 ~ 264 VAC, 120 ~ 370 VDC 85 ~ 264 VAC, 120 ~ 370 VDC 85 ~ 264 VAC, 120 ~ 370 VDC 85 ~ 264 VAC, 120 ~ 370 VDC
Voltage-Output1 15V 15V 15V 15V
Voltage-Output2 - - - -
Voltage-Output3 - - - -
Voltage-Output4 - - - -
Voltage-Output5 - - - -
Voltage-Output6 - - - -
Current-Output1 20 A 20 A 20 A 20 A
Current-Output2 - - - -
Current-Output3 - - - -
Current-Output4 - - - -
Current-Output5 - - - -
Current-Output6 - - - -
Power(Watts) 300W 300W 300W 300W
Voltage-Isolation 3 kV 3 kV 3 kV 3 kV
Efficiency 86% 86% 86% 86%