Vishay General Semiconductor - Diodes Division SA150CA-E3/54
SA150CA-E3/54
Part No.:
SA150CA-E3/54
Datasheet:
ShinYuaSA150CA-E3/54.pdf
Description:
TVS DIODE 150VWM 243VC DO204AC
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Series:
TransZorb®
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
150V
Voltage-Breakdown(Min):
167V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
243V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
2.1A
Power-PeakPulse:
500W
Applications:
General Purpose
Capacitance@Frequency:
OperatingTemperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)