Vishay General Semiconductor - Diodes Division SA22CA-E3/54
SA22CA-E3/54
Part No.:
SA22CA-E3/54
Datasheet:
ShinYuaSA22CA-E3/54.pdf
Description:
TVS DIODE 22VWM 35.5VC DO204AC
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Series:
TransZorb®
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
22V
Voltage-Breakdown(Min):
24.4V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
35.5V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
14.1A
Power-PeakPulse:
500W
OperatingTemperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)