Vishay General Semiconductor - Diodes Division SA28A-E3/73
SA28A-E3/73
Part No.:
SA28A-E3/73
Datasheet:
ShinYuaSA28A-E3/73.pdf
Description:
TVS DIODE 28VWM 45.4VC DO204AC
Packaging:
Tape & Box (TB)
Series:
TransZorb®
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
28V
Voltage-Breakdown(Min):
31.1V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
45.4V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
11A
Power-PeakPulse:
500W
OperatingTemperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)