Vishay General Semiconductor - Diodes Division SA70CA-E3/54
SA70CA-E3/54
Part No.:
SA70CA-E3/54
Datasheet:
ShinYuaSA70CA-E3/54.pdf
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Series:
TransZorb®
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
70V
Voltage-Breakdown(Min):
77.8V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
113V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
4.4A
Power-PeakPulse:
500W
Applications:
General Purpose
Capacitance@Frequency:
OperatingTemperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)