Vishay General Semiconductor - Diodes Division SA78AHE3/73
SA78AHE3/73
Part No.:
SA78AHE3/73
Datasheet:
ShinYuaSA78AHE3/73.pdf
Description:
TVS DIODE 78VWM 126VC DO204AC
Packaging:
Tape & Box (TB)
Series:
Automotive, AEC-Q101, TransZorb®
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
78V
Voltage-Breakdown(Min):
86.7V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
126V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
4A
Power-PeakPulse:
500W
Applications:
Automotive
Capacitance@Frequency:
OperatingTemperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)
MountingType:
Through Hole
Datasheet:
ShinYuaSA78AHE3/73.pdf
1. How to order SA78AHE3/73 on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the SA78AHE3/73 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SA78AHE3/73?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SA78AHE3/73.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Packaging Tape & Box (TB) Tape & Box (TB) Tape & Box (TB) Tape & Box (TB) Tape & Box (TB)
ProductStatus Active Active Active Active Active
Type Zener Zener Zener Zener Zener
UnidirectionalChannels 1 1 1 1 1
Voltage-ReverseStandoff(Typ) 78V 78V 78V 78V 78V
Voltage-Breakdown(Min) 86.7V 86.7V 86.7V 86.7V 86.7V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp 126V 126V 126V 126V 126V
Current-PeakPulse(10/1000µs) 4A 4A 4A 4A 4A
Power-PeakPulse 500W 500W 500W 500W 500W