Vishay General Semiconductor - Diodes Division SA78CA-E3/54
SA78CA-E3/54
Part No.:
SA78CA-E3/54
Datasheet:
ShinYuaSA78CA-E3/54.pdf
Description:
TVS DIODE 78VWM 126VC DO204AC
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Series:
TransZorb®
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
78V
Voltage-Breakdown(Min):
86.7V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
126V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
4A
Power-PeakPulse:
500W
Applications:
General Purpose
Capacitance@Frequency:
OperatingTemperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)