MEAN WELL USA Inc. SBTN01N-12
SBTN01N-12
Part No.:
SBTN01N-12
Datasheet:
ShinYuaSBTN01N-12.pdf
Description:
DC DC CONVERTER 12V 1W
Series:
SBTN01 (1W)
Voltage-Input(Min):
21.6V
Voltage-Input(Max):
26.4V
Voltage-Output1:
12V
Current-Output(Max):
84mA
Power(Watts):
1 W
Voltage-Isolation:
1.5 kV
OperatingTemperature:
-40°C ~ 90°C (With Derating)
Efficiency:
79%
Size/Dimension:
0.51 L x 0.43 W x 0.28 H (12.9mm x 10.9mm x 7.1mm)
Datasheet:
ShinYuaSBTN01N-12.pdf
1. How to order SBTN01N-12 on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the SBTN01N-12 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SBTN01N-12?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SBTN01N-12.
7.How to contact us to get technical supports, such as SBTN01N-12 pin diagram, SBTN01N-12 datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image SBTN01N-12 SBTN01L-05 SBTN01L-12 SBTN01M-05 SBTN01L-15
Part Number SBTN01N-12 SBTN01L-05 SBTN01L-12 SBTN01M-05 SBTN01L-15
Packaging Tube Tube Tube Tube Tube
Series SBTN01 (1W) SBTN01 (1W) SBTN01 (1W) SBTN01 (1W) SBTN01 (1W)
NumberofOutputs 1 1 1 1 1
Voltage-Input(Min) 21.6V 21.6V 21.6V 21.6V 21.6V
Voltage-Input(Max) 26.4V 26.4V 26.4V 26.4V 26.4V
Voltage-Output1 12V 12V 12V 12V 12V
Voltage-Output4 - - - - -
Current-Output(Max) 84mA 84mA 84mA 84mA 84mA
Power(Watts) 1 W 1 W 1 W 1 W 1 W
Voltage-Isolation 1.5 kV 1.5 kV 1.5 kV 1.5 kV 1.5 kV
Applications ITE (Commercial) ITE (Commercial) ITE (Commercial) ITE (Commercial) ITE (Commercial)
Features SCP SCP SCP SCP SCP
Efficiency 79% 79% 79% 79% 79%
MountingType Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount
Size/Dimension 0.51 L x 0.43 W x 0.28 H (12.9mm x 10.9mm x 7.1mm) 0.51 L x 0.43 W x 0.28 H (12.9mm x 10.9mm x 7.1mm) 0.51 L x 0.43 W x 0.28 H (12.9mm x 10.9mm x 7.1mm) 0.51 L x 0.43 W x 0.28 H (12.9mm x 10.9mm x 7.1mm) 0.51 L x 0.43 W x 0.28 H (12.9mm x 10.9mm x 7.1mm)