Celduc Inc. SCM0100200
SCM0100200
Part No.:
SCM0100200
Manufacturer:
Celduc Inc.
Category:
Solid State Relays
Package:
Hockey Puck
Datasheet:
ShinYuaSCM0100200.pdf
Description:
SSR 100A - 200VDC - CTRL 4,5-32V
  • Related Categories
Package/Case:
Hockey Puck
Packaging:
Box
Series:
ProductStatus:
Active
MountingType:
Chassis Mount
Circuit:
SPST-NO (1 Form A)
OutputType:
DC
Voltage-Input:
4.5 ~ 32VDC
Voltage-Load:
0 V ~ 200 V
LoadCurrent:
100 A
On-StateResistance(Max):
22 mOhms