Eaton - Electronics Division SD8328-101-R
SD8328-101-R
Part No.:
SD8328-101-R
Manufacturer:
Eaton - Electronics Division
Category:
Fixed Inductors
Package:
Nonstandard
Datasheet:
ShinYuaSD8328-101-R.pdf
Description:
FIXED IND 100UH 800MA 430MOHM SM
  • Related Categories
Package/Case:
Nonstandard
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Series:
SD8328
ProductStatus:
Active
Type:
Drum Core, Wirewound
Material-Core:
Ferrite
Inductance:
100 µH
Tolerance:
±30%
CurrentRating(Amps):
800 mA
Current-Saturation(Isat):
800mA
Shielding:
Shielded
DCResistance(DCR):
430mOhm Max
Q@Freq:
Frequency-SelfResonant:
Ratings:
OperatingTemperature:
-40°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test:
100 kHz
Features:
MountingType:
Surface Mount
Size/Dimension:
Category:
Fixed Inductors
Datasheet:
ShinYuaSD8328-101-R.pdf
1. How to order SD8328-101-R on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the SD8328-101-R price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SD8328-101-R?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SD8328-101-R.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image SD8328-101-R SD8328-4R7-R SD8328-100-R SD8328-330-R SD8328-150-R
Part Number SD8328-101-R SD8328-4R7-R SD8328-100-R SD8328-330-R SD8328-150-R
Package/Case Nonstandard Nonstandard Nonstandard Nonstandard Nonstandard
Series SD8328 SD8328 SD8328 SD8328 SD8328
ProductStatus Active Active Active Active Active
Material-Core Ferrite Ferrite Ferrite Ferrite Ferrite
Inductance 100 µH 100 µH 100 µH 100 µH 100 µH
Tolerance ±30% ±30% ±30% ±30% ±30%
CurrentRating(Amps) 800 mA 800 mA 800 mA 800 mA 800 mA
Current-Saturation(Isat) 800mA 800mA 800mA 800mA 800mA
Shielding Shielded Shielded Shielded Shielded Shielded
DCResistance(DCR) 430mOhm Max 430mOhm Max 430mOhm Max 430mOhm Max 430mOhm Max
Q@Freq - - - - -
Ratings - - - - -
OperatingTemperature -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test 100 kHz 100 kHz 100 kHz 100 kHz 100 kHz