Eaton - Electronics Division SD8328-150-R
SD8328-150-R
Part No.:
SD8328-150-R
Datasheet:
ShinYuaSD8328-150-R.pdf
Description:
FIXED IND 15UH 2.35A 69 MOHM SMD
Inductance:
15 µH
Tolerance:
±30%
CurrentRating(Amps):
2.35 A
Current-Saturation(Isat):
2A
DCResistance(DCR):
69mOhm Max
OperatingTemperature:
-40°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test:
100 kHz
Datasheet:
ShinYuaSD8328-150-R.pdf
1. How to order SD8328-150-R on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the SD8328-150-R price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SD8328-150-R?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SD8328-150-R.
Image SD8328-101-R SD8328-4R7-R SD8328-100-R SD8328-330-R SD8328-150-R
Part Number SD8328-101-R SD8328-4R7-R SD8328-100-R SD8328-330-R SD8328-150-R
Inductance 15 µH 15 µH 15 µH 15 µH 15 µH
Tolerance ±30% ±30% ±30% ±30% ±30%
CurrentRating(Amps) 2.35 A 2.35 A 2.35 A 2.35 A 2.35 A
Current-Saturation(Isat) 2A 2A 2A 2A 2A
Shielding Shielded Shielded Shielded Shielded Shielded
DCResistance(DCR) 69mOhm Max 69mOhm Max 69mOhm Max 69mOhm Max 69mOhm Max
Ratings - - - - -
OperatingTemperature -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test 100 kHz 100 kHz 100 kHz 100 kHz 100 kHz