Bourns Inc. SF-0603F125-2
SF-0603F125-2
Part No.:
SF-0603F125-2
Manufacturer:
Bourns Inc.
Category:
Fuses
Package:
Datasheet:
ShinYuaSF-0603F125-2.pdf
Description:
FUSE BOARD MNT 1.25A 32VDC 0603
  • Related Categories
Package/Case:
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Series:
SinglFuse™ SF-0603F
ProductStatus:
Active
MountingType:
Surface Mount
FuseType:
Board Mount (Cartridge Style Excluded)
CurrentRating(Amps):
1.25 A
VoltageRating-AC:
VoltageRating-DC:
32 V
ResponseTime:
Fast Blow
BreakingCapacity@RatedVoltage:
0603 (1608 Metric)
MeltingI²t:
50A
ApprovalAgency:
0.027
OperatingTemperature:
UL
Color:
-20°C ~ 105°C