Bourns Inc. SF-0603FP0375F-2
SF-0603FP0375F-2
Part No.:
SF-0603FP0375F-2
Datasheet:
ShinYuaSF-0603FP0375F-2.pdf
Description:
FUSE BRDMT 375MA 65VAC/65DC 0603
Series:
SinglFuse™ SF-0603FPxxxF
CurrentRating(Amps):
375 mA
VoltageRating-AC:
65 V
VoltageRating-DC:
65 V
MeltingI²t:
13A AC, 50A DC
ApprovalAgency:
0.004
Color:
-55°C ~ 90°C