Panasonic Electric Works SFY4-DC21V
SFY4-DC21V
Part No.:
SFY4-DC21V
Manufacturer:
Panasonic Electric Works
Category:
Safety Relays
Package:
Datasheet:
ShinYuaSFY4-DC21V.pdf
Description:
RELAY SAFETY 6PST 6A 21V
Packaging:
Bulk
Series:
SF-Y
ProductStatus:
Active
MountingType:
Through Hole
CoilVoltage:
21VDC
ContactForm:
6PST-4NO/2NC (4 Form A, 2 Form B)
ContactRating(Current):
6 A
SwitchingVoltage:
250VAC, 30VDC - Max
Features:
TerminationStyle:
PC Pin
MustOperateVoltage:
15.8 VDC
MustReleaseVoltage:
3.2 VDC
OperateTime:
20 ms
ReleaseTime:
10 ms
OperatingTemperature:
-40°C ~ 70°C