MEAN WELL USA Inc. SKE10C-24
SKE10C-24
Part No.:
SKE10C-24
Datasheet:
ShinYuaSKE10C-24.pdf
Description:
DC DC CONVERTER 24V 10W
Series:
SKE10 (10W)
Voltage-Input(Min):
36V
Voltage-Input(Max):
72V
Voltage-Output1:
24V
Current-Output(Max):
420mA
Power(Watts):
10 W
Voltage-Isolation:
1 kV
OperatingTemperature:
-25°C ~ 71°C (With Derating)
Efficiency:
83%
Size/Dimension:
2.00 L x 1.00 W x 0.44 H (50.8mm x 25.4mm x 11.3mm)