Vishay General Semiconductor - Diodes Division SM5S28ATHE3/I
SM5S28ATHE3/I
Part No.:
SM5S28ATHE3/I
Manufacturer:
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Category:
TVS - Diodes
Package:
DO-218AC
Datasheet:
ShinYuaSM5S28ATHE3/I.pdf
Description:
TVS DIODE 28VWM 45.4VC DO218AC
  • Related Categories
Package/Case:
DO-218AC
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Series:
Automotive, AEC-Q101, PAR®
ProductStatus:
Active
Type:
Zener
UnidirectionalChannels:
1
BidirectionalChannels:
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
28V
Voltage-Breakdown(Min):
31.1V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
45.4V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
79A
Power-PeakPulse:
3600W (3.6kW)
PowerLineProtection:
No
Applications:
Automotive
Capacitance@Frequency:
OperatingTemperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)
MountingType:
Surface Mount
Category:
TVS - Diodes
Datasheet:
ShinYuaSM5S28ATHE3/I.pdf
1. How to order SM5S28ATHE3/I on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the SM5S28ATHE3/I price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SM5S28ATHE3/I?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SM5S28ATHE3/I.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image TPSMA24AHE3_B/H 3KASMC26AHM3_A/H 3KASMC36AHM3_B/H 3KASMC33AHM3_B/H 3KASMC26AHM3_B/H
Part Number TPSMA24AHE3_B/H 3KASMC26AHM3_A/H 3KASMC36AHM3_B/H 3KASMC33AHM3_B/H 3KASMC26AHM3_B/H
Package/Case DO-218AC DO-218AC DO-218AC DO-218AC DO-218AC
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
ProductStatus Active Active Active Active Active
Type Zener Zener Zener Zener Zener
UnidirectionalChannels 1 1 1 1 1
Voltage-ReverseStandoff(Typ) 28V 28V 28V 28V 28V
Voltage-Breakdown(Min) 31.1V 31.1V 31.1V 31.1V 31.1V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp 45.4V 45.4V 45.4V 45.4V 45.4V
Current-PeakPulse(10/1000µs) 79A 79A 79A 79A 79A
Power-PeakPulse 3600W (3.6kW) 3600W (3.6kW) 3600W (3.6kW) 3600W (3.6kW) 3600W (3.6kW)