Vishay General Semiconductor - Diodes Division SM6S12ATHE3/I
SM6S12ATHE3/I
Part No.:
SM6S12ATHE3/I
Datasheet:
ShinYuaSM6S12ATHE3/I.pdf
Description:
TVS DIODE 12VWM 19.9VC DO218AC
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
12V
Voltage-Breakdown(Min):
13.3V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
19.9V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
231A
Power-PeakPulse:
4600W (4.6kW)
OperatingTemperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)
Datasheet:
ShinYuaSM6S12ATHE3/I.pdf
1. How to order SM6S12ATHE3/I on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the SM6S12ATHE3/I price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SM6S12ATHE3/I?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SM6S12ATHE3/I.
Voltage-ReverseStandoff(Typ) 12V 12V 12V 12V 12V
Voltage-Breakdown(Min) 13.3V 13.3V 13.3V 13.3V 13.3V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp 19.9V 19.9V 19.9V 19.9V 19.9V
Current-PeakPulse(10/1000µs) 231A 231A 231A 231A 231A
Power-PeakPulse 4600W (4.6kW) 4600W (4.6kW) 4600W (4.6kW) 4600W (4.6kW) 4600W (4.6kW)