Vishay General Semiconductor - Diodes Division SM6S13ATHE3/I
SM6S13ATHE3/I
Part No.:
SM6S13ATHE3/I
Datasheet:
ShinYuaSM6S13ATHE3/I.pdf
Description:
TVS DIODE 13VWM 21.5VC DO218AC
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
13V
Voltage-Breakdown(Min):
14.4V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
21.5V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
214A
Power-PeakPulse:
4600W (4.6kW)
OperatingTemperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)
Datasheet:
ShinYuaSM6S13ATHE3/I.pdf
1. How to order SM6S13ATHE3/I on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the SM6S13ATHE3/I price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SM6S13ATHE3/I?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SM6S13ATHE3/I.
Voltage-ReverseStandoff(Typ) 13V 13V 13V 13V 13V
Voltage-Breakdown(Min) 14.4V 14.4V 14.4V 14.4V 14.4V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp 21.5V 21.5V 21.5V 21.5V 21.5V
Current-PeakPulse(10/1000µs) 214A 214A 214A 214A 214A
Power-PeakPulse 4600W (4.6kW) 4600W (4.6kW) 4600W (4.6kW) 4600W (4.6kW) 4600W (4.6kW)