Vishay General Semiconductor - Diodes Division SM6S17ATHE3/I
SM6S17ATHE3/I
Part No.:
SM6S17ATHE3/I
Datasheet:
ShinYuaSM6S17ATHE3/I.pdf
Description:
TVS DIODE 17VWM 27.6VC DO218AC
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
17V
Voltage-Breakdown(Min):
18.9V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
27.6V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
167A
Power-PeakPulse:
4600W (4.6kW)
OperatingTemperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)
Datasheet:
ShinYuaSM6S17ATHE3/I.pdf
1. How to order SM6S17ATHE3/I on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the SM6S17ATHE3/I price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SM6S17ATHE3/I?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SM6S17ATHE3/I.
Voltage-ReverseStandoff(Typ) 17V 17V 17V 17V 17V
Voltage-Breakdown(Min) 18.9V 18.9V 18.9V 18.9V 18.9V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp 27.6V 27.6V 27.6V 27.6V 27.6V
Current-PeakPulse(10/1000µs) 167A 167A 167A 167A 167A
Power-PeakPulse 4600W (4.6kW) 4600W (4.6kW) 4600W (4.6kW) 4600W (4.6kW) 4600W (4.6kW)