Vishay General Semiconductor - Diodes Division SM8S11ATHE3/I
SM8S11ATHE3/I
Part No.:
SM8S11ATHE3/I
Datasheet:
ShinYuaSM8S11ATHE3/I.pdf
Description:
TVS DIODE 11VWM 18.2VC DO218AC
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
11V
Voltage-Breakdown(Min):
12.2V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
18.2V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
363A
Power-PeakPulse:
6600W (6.6kW)
OperatingTemperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)
Datasheet:
ShinYuaSM8S11ATHE3/I.pdf
1. How to order SM8S11ATHE3/I on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the SM8S11ATHE3/I price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SM8S11ATHE3/I?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SM8S11ATHE3/I.
Voltage-ReverseStandoff(Typ) 11V 11V 11V 11V 11V
Voltage-Breakdown(Min) 12.2V 12.2V 12.2V 12.2V 12.2V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp 18.2V 18.2V 18.2V 18.2V 18.2V
Current-PeakPulse(10/1000µs) 363A 363A 363A 363A 363A
Power-PeakPulse 6600W (6.6kW) 6600W (6.6kW) 6600W (6.6kW) 6600W (6.6kW) 6600W (6.6kW)