Vishay General Semiconductor - Diodes Division SM8S13ATHE3/I
SM8S13ATHE3/I
Part No.:
SM8S13ATHE3/I
Package:
DO-218AC
Datasheet:
ShinYuaSM8S13ATHE3/I.pdf
Description:
TVS DIODE 13VWM 21.5VC DO218AC
  • Related Categories
Package/Case:
DO-218AC
ProductStatus:
Active
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
13V
Voltage-Breakdown(Min):
14.4V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
21.5V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
307A
Power-PeakPulse:
6600W (6.6kW)
OperatingTemperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)
Datasheet:
ShinYuaSM8S13ATHE3/I.pdf
1. How to order SM8S13ATHE3/I on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the SM8S13ATHE3/I price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SM8S13ATHE3/I?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SM8S13ATHE3/I.
Package/Case DO-218AC DO-218AC DO-218AC DO-218AC DO-218AC
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
ProductStatus Active Active Active Active Active
Voltage-ReverseStandoff(Typ) 13V 13V 13V 13V 13V
Voltage-Breakdown(Min) 14.4V 14.4V 14.4V 14.4V 14.4V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp 21.5V 21.5V 21.5V 21.5V 21.5V
Current-PeakPulse(10/1000µs) 307A 307A 307A 307A 307A
Power-PeakPulse 6600W (6.6kW) 6600W (6.6kW) 6600W (6.6kW) 6600W (6.6kW) 6600W (6.6kW)