Vishay General Semiconductor - Diodes Division SM8S14ATHE3/I
SM8S14ATHE3/I
Part No.:
SM8S14ATHE3/I
Datasheet:
ShinYuaSM8S14ATHE3/I.pdf
Description:
TVS DIODE 14VWM 23.2VC DO218AC
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
14V
Voltage-Breakdown(Min):
15.6V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
23.2V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
284A
Power-PeakPulse:
6600W (6.6kW)
OperatingTemperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)
Datasheet:
ShinYuaSM8S14ATHE3/I.pdf
1. How to order SM8S14ATHE3/I on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the SM8S14ATHE3/I price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SM8S14ATHE3/I?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SM8S14ATHE3/I.
Voltage-ReverseStandoff(Typ) 14V 14V 14V 14V 14V
Voltage-Breakdown(Min) 15.6V 15.6V 15.6V 15.6V 15.6V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp 23.2V 23.2V 23.2V 23.2V 23.2V
Current-PeakPulse(10/1000µs) 284A 284A 284A 284A 284A
Power-PeakPulse 6600W (6.6kW) 6600W (6.6kW) 6600W (6.6kW) 6600W (6.6kW) 6600W (6.6kW)