Vishay General Semiconductor - Diodes Division SM8S26AHE3/2E
SM8S26AHE3/2E
Part No.:
SM8S26AHE3/2E
Package:
DO-218AB
Datasheet:
ShinYuaSM8S26AHE3/2E.pdf
Description:
TVS DIODE 26VWM 42.1VC DO218AB
  • Related Categories
Package/Case:
DO-218AB
ProductStatus:
Obsolete
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
26V
Voltage-Breakdown(Min):
28.9V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
42.1V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
157A
Power-PeakPulse:
6600W (6.6kW)
OperatingTemperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)
Datasheet:
ShinYuaSM8S26AHE3/2E.pdf
1. How to order SM8S26AHE3/2E on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the SM8S26AHE3/2E price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SM8S26AHE3/2E?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SM8S26AHE3/2E.
Package/Case DO-218AB DO-218AB DO-218AB DO-218AB DO-218AB
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
ProductStatus Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete
Voltage-ReverseStandoff(Typ) 26V 26V 26V 26V 26V
Voltage-Breakdown(Min) 28.9V 28.9V 28.9V 28.9V 28.9V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp 42.1V 42.1V 42.1V 42.1V 42.1V
Current-PeakPulse(10/1000µs) 157A 157A 157A 157A 157A
Power-PeakPulse 6600W (6.6kW) 6600W (6.6kW) 6600W (6.6kW) 6600W (6.6kW) 6600W (6.6kW)