Vishay General Semiconductor - Diodes Division SMA5J10CA-M3/61
SMA5J10CA-M3/61
Part No.:
SMA5J10CA-M3/61
Datasheet:
ShinYuaSMA5J10CA-M3/61.pdf
Description:
TVS DIODE 10VWM 17VC DO214AC
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
10V
Voltage-Breakdown(Min):
11.1V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
17V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
29.4A
Power-PeakPulse:
500W
OperatingTemperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)