Vishay General Semiconductor - Diodes Division SMA5J14CA-M3/5A
SMA5J14CA-M3/5A
Part No.:
SMA5J14CA-M3/5A
Datasheet:
ShinYuaSMA5J14CA-M3/5A.pdf
Description:
TVS DIODE 14VWM 23.2VC DO214AC
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
14V
Voltage-Breakdown(Min):
15.6V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
23.2V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
21.6A
Power-PeakPulse:
500W
OperatingTemperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)