Vishay General Semiconductor - Diodes Division SMA5J17CA-M3/5A
SMA5J17CA-M3/5A
Part No.:
SMA5J17CA-M3/5A
Datasheet:
ShinYuaSMA5J17CA-M3/5A.pdf
Description:
TVS DIODE 17VWM 27.6VC DO214AC
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
17V
Voltage-Breakdown(Min):
18.9V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
27.6V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
18.1A
Power-PeakPulse:
500W
OperatingTemperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)