Vishay General Semiconductor - Diodes Division SMA5J18A-M3/61
SMA5J18A-M3/61
Part No.:
SMA5J18A-M3/61
Datasheet:
ShinYuaSMA5J18A-M3/61.pdf
Description:
TVS DIODE 18VWM 29.2VC DO214AC
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
18V
Voltage-Breakdown(Min):
20V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
29.2V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
17.1A
Power-PeakPulse:
500W
OperatingTemperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)