Vishay General Semiconductor - Diodes Division SMA5J24CA-M3/61
SMA5J24CA-M3/61
Part No.:
SMA5J24CA-M3/61
Datasheet:
ShinYuaSMA5J24CA-M3/61.pdf
Description:
TVS DIODE 24VWM 38.9VC DO214AC
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
24V
Voltage-Breakdown(Min):
26.7V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
38.9V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
12.9A
Power-PeakPulse:
500W
OperatingTemperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)