Vishay General Semiconductor - Diodes Division SMA5J28CA-M3/61
SMA5J28CA-M3/61
Part No.:
SMA5J28CA-M3/61
Datasheet:
ShinYuaSMA5J28CA-M3/61.pdf
Description:
TVS DIODE 28VWM 45.4VC DO214AC
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
28V
Voltage-Breakdown(Min):
31.1V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
45.4V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
11A
Power-PeakPulse:
500W
OperatingTemperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)