Vishay General Semiconductor - Diodes Division SMA5J30A-M3/5A
SMA5J30A-M3/5A
Part No.:
SMA5J30A-M3/5A
Datasheet:
ShinYuaSMA5J30A-M3/5A.pdf
Description:
TVS DIODE 30VWM 48.4VC DO214AC
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
30V
Voltage-Breakdown(Min):
33.3V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
48.4V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
10.3A
Power-PeakPulse:
500W
OperatingTemperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)