Vishay General Semiconductor - Diodes Division SMA5J33CA-M3/5A
SMA5J33CA-M3/5A
Part No.:
SMA5J33CA-M3/5A
Datasheet:
ShinYuaSMA5J33CA-M3/5A.pdf
Description:
TVS DIODE 33VWM 53.3VC DO214AC
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
33V
Voltage-Breakdown(Min):
36.7V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
53.3V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
9.4A
Power-PeakPulse:
500W
OperatingTemperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)