Vishay General Semiconductor - Diodes Division SMA5J36CA-M3/5A
SMA5J36CA-M3/5A
Part No.:
SMA5J36CA-M3/5A
Datasheet:
ShinYuaSMA5J36CA-M3/5A.pdf
Description:
TVS DIODE 36VWM 58.1VC DO214AC
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
36V
Voltage-Breakdown(Min):
40V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
58.1V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
8.6A
Power-PeakPulse:
500W
OperatingTemperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)