Vishay General Semiconductor - Diodes Division SMA5J40CA-M3/5A
SMA5J40CA-M3/5A
Part No.:
SMA5J40CA-M3/5A
Datasheet:
ShinYuaSMA5J40CA-M3/5A.pdf
Description:
TVS DIODE 40VWM 64.5VC DO214AC
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
40V
Voltage-Breakdown(Min):
44.4V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
64.5V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
7.8A
Power-PeakPulse:
500W
OperatingTemperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)